Delikatne aplikacje z zastosowaniem Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH
Delikatne aplikacje z zastosowaniem Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH

Delikatne aplikacje z zastosowaniem Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH

 

Plastrowanie dynamiczne z wykorzystaniem Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH sprawdza się w oklejaniu delikatnej skóry niemowląt, seniorów, a także do aplikacji w obrębie twarzy (w tym logopedycznych i kosmetologicznych). Zapoznaj się z właściwościami Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH i przykładami ich zastosowania!

 

Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH właściwości

 

Taśma Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH została przygotowana specjalnie z myślą o aplikacjach delikatnych. Wśród innych plastrów kinezjologicznych LIGHT TOUCH wyróżnia się następującymi cechami:

 • ma mniejszą ilość barwnika, co czyni ją jeszcze bardziej przyjazną dla wrażliwej skóry

 • na jej powierzchni znajdują się mikrokieszonki zapewniające cyrkulację powietrza

 • w mniejszym stopniu przylega do skóry w porównaniu ze standardowymi taśmami

 • jej działanie utrzymuje się do 24 godzin po założeniu

 • tak jak wszystkie taśmy Kinesio, nie zawiera lateksu.

Taśmę LIGHT TOUCH można rozpoznać po pastelowych odcieniach. Jest dostępna w kolorze żółtym, pomarańczowym, różowym, zielonym, niebieskim i fioletowym.

/userdata/public/assets//kinesiotaping-w-obrebie-twarzy-tasmy-taping-blog

 

Przykłady zastosowania taśm Kinesio LIGHT TOUCH

 1. Kinesiotaping w porażeniu nerwu twarzowego

  Aplikację kinesiotapingu obejmującą obszary zaopatrywane przez wszystkie 3 gałązki nerwu twarzowego warto wykonać z wykorzystaniem taśm o wyjątkowo delikatnych właściwościach. Oklejanie w przypadku podrażnienia lub uszkodzenia nerwu wykonuje się na policzku, a część plastra może dochodzić także do czoła. Prowadząc taśmę od stawu skroniowo-żuchwowego w górę, przez skroń dociera się do obszaru, w którym skóra jest bardzo cienka. Stosując plastry LIGHT TOUCH, łatwiej będzie taką aplikację zdjąć bez wystąpienia podrażnień.

 2. Plastrowanie kosmetologiczne lwia zmarszczka

  Taśmy LIGHT TOUCH bardzo dobrze nadają się do korygujących aplikacji kosmetologicznych. Utrzymują się na skórze do 24 godzin, a w tym czasie będą oddziaływać na naskórek, zmniejszając widoczność zmarszczek.

 3. Aplikacja po usunięciu ósemki

  Po zabiegach stomatologicznych często na twarzy pojawia się krwiak oraz obrzęk. W tym czasie warto wspomagać leczenie kinesiotapingiem, który sięga od okolicy stawu skroniowo-żuchwowego, aż na policzek. U wielu osób skóra w tych okolicach jest bardziej wymagająca. Warto więc na twarzy stosować taśmy z mniejszą ilością barwnika.

 4. Obniżone napięcie proksymalne u niemowląt

  Skutecznym wsparciem rehabilitacji mającej na celu poprawę dystrybucji napięcia mięśniowego dziecka jest plastrowanie dynamiczne. Założenie taśm kinezjologicznych w obrębie tułowia malucha ma na celu wspomaganie działania mięśni brzucha oraz pleców. Odpowiednio założone, delikatne plastry będą pomagać w aktywacji tych okolic.

 5. Kręcz szyi u dzieci i dorosłych

  Boczne i zrotowane ustawienie głowy oraz odcinka szyjnego może mieć różne przyczyny (kostne, mięśniowe, neurogenne). Jeżeli kręcz powodują przykurczone tkanki miękkie, z pomocą, oprócz ćwiczeń, może przyjść kinesiotaping. Oklejane są wtedy okolice mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego, który przebiega od okolic za uchem, aż górnej części klatki piersiowej. Mięsień ten często wymaga rozluźnienia, nad czym pracuje się w gabinecie fizjoterapeutycznym. Efekt tych działań warto przedłużyć, oddziałując delikatnie na skórę i powierzchowną warstwę powięzi, zakładając taśmy LIGHT TOUCH. Plastry te są łagodne dla naskórka bocznej części szyi, dzięki czemu ich stosowanie będzie bardziej komfortowe.

Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH plastrowanie łagodne dla skóry

Właściwości i przykłady zastosowania plastrów LIGHT TOUCH pokazują, że taśmy te będą przydatne w rehabilitacji pediatrycznej, ale też pracując z pacjentami dorosłymi. Warto wypróbować ten rodzaj plastrów nie tylko w gabinetach fizjoterapeutycznych. Produkty te bardzo dobrze sprawdzą się także w pracy kosmetologa i logopedy. Oklejanie wrażliwych okolic, rehabilitacja dzieci, a także pierwsze próby zapoznania się z taśmami dla osób, które mają tendencje do uczuleń w tych właśnie sytuacjach dobrze mieć pod ręką Kinesio Tex Gold LIGHT TOUCH.

/userdata/public/assets//KINESIO-LIGHT-TOUCH-produkt-2

taśmy Kinesio

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl