Taśmy Kinesio EDF – dlaczego warto je mieć w gabinecie?
Kinesio EDF

Taśmy EDF to produkty bardzo przydatne w gabinecie, gdyż szerokiej grupie pacjentów przynoszą wiele korzyści. Na uwagę zasługuje także wygoda aplikatora, z którego wyciągane są gotowe fragmenty plastra. Wiele zalet stosowania Kinesio Tex Gold Pre-Cut EDF sprawia, że warto wypróbować je w swojej codziennej praktyce.

 

Taśmy Kinesio Tex Gold Pre-Cut EDF – czym się charakteryzują?

 

Wybierając akcesoria do kinesiotapingu, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w różne rodzaje plastrów. Dzięki temu będzie można dobrze dobrać rodzaj taśmy kinezjologicznej do potrzeb każdego pacjenta. Oprócz standardowych produktów Kinesio Tex Classic, które są pakowane w formie rolki do samodzielnego wycinania potrzebnych fragmentów, dobrze będzie mieć także Kinesio EDF.

Zestaw taśm EDF to specjalnie przygotowane do użycia aplikacje. Każdy z fragmentów plastra jest pocięty przez środek na 6 części. Pod spodem znajduje się warstwa kleju, nałożona na kształt linii papilarnych skóry. Materiał użyty do przygotowania plastrów to bawełna. Kinesio Tex Gold Pre-Cut EDF, podobnie jak wszystkie produkty Kinesio, są wodoodporne i hipoalergiczne. Długość przygotowanych aplikacji to 15 cm, a szerokość to 2,5 cm. W każdym opakowaniu znajdują się plastry 3 kolorów: niebieskie, czarne i czerwone (barwa ta w rzeczywistości odpowiada różowej). Wszystkie przygotowane fragmenty taśm znajdują się w wygodnym podajniku, co zapobiega rozwinięciu zbyt dużej ilości plastra.

 

/userdata/public/assets//Bawelniane-plastry-do-tapingu-Kinesio

Kinesio Tex Pre-Cut EDF – możliwości zastosowania

 

W praktyce gabinetowej taśmy EDF bardzo dobrze sprawdzają się:

 • w aplikacjach limfatycznych, ze względu na przygotowane już rozcięcia

 • w oklejaniach delikatnych

 • po zabiegach ortopedycznych, gdy nie ma możliwości założenia mocniejszej aplikacji

 • w leczeniu obrzęków np. po uderzeniach, naciągnięciach, naderwaniach

 • w obrzękach spowodowanych nasileniem choroby zwyrodnieniowej.

Zawsze warto sprawdzić, czy długość przygotowanej aplikacji odpowiada powierzchni, która będzie oklejana. Wycięte fragmenty mogą się także na siebie nakładać, np. w plastrowaniu obrzękniętych stawów.

 

Przykładowe miejsca aplikacji taśmy Kinesio EDF

 

Gotowe fragmenty plastrów z rozcięciami sprawdzają się m.in. w okolicach:

 • stawu kolanowego i barkowego, np. po uderzeniu, stłuczeniu i zabiegu artroskopii

  Kontuzjom kolana i barku zazwyczaj towarzyszy ból, obrzęk oraz krwiak. Wtedy zakłada się kilka aplikacji Kinesio EDF, w których nacięcia znajdują się w miejscu obrzęku, a bazy na zewnętrznych jego krańcach. Ilość plastrów zależy od wielkości stawu i stopnia nasilenia objawów.

 • łydki

  Taśmy EDF można założyć np. przy naderwaniu mięśnia trójgłowego łydki, gdy okolica ta jest obrzęknięta i tkliwa.

 /userdata/public/assets//Aplikacja-plastrow-Kinesio-Pre-Cut

Korzyści posiadania taśm EDF w gabinecie

 

Taśmy Kinesio Tex Gold EDF warto posiadać w swoim gabinecie, ponieważ:

 • mogą być stosowane w szerokiej grupie pacjentów

 • skracają czas aplikacji, gdyż nie trzeba przygotowywać rozcięć (zaoszczędzone minuty można wykorzystać na inne techniki terapii)

 • sprawdzają się także u dzieci po urazie

 • gotowy plaster da się szybko nałożyć, nawet gdy w pobliżu nie ma nożyczek

 • wyglądają bardzo estetycznie, dlatego można je przyklejać także w miejscach widocznych (np. kolana, podudzia)

 • szybko przynoszą ulgę, gdyż naklejenie plastrów często daje natychmiastowy efekt odbarczenia receptorów bólowych

 • wygodny aplikator zapobiega rozwinięciu zbyt dużej ilości taśmy (dzięki niemu nie trzeba w trakcie oklejania docinać plastra, wystarczy zmierzyć, czy jego długość będzie wystarczająca).

 

Skrócony czas aplikacji taśmy, wygoda oraz komfort pacjenta to ważne argumenty, które przemawiają za tym, że warto mieć Kinesio EDF w swoim gabinecie. Po ocenie rozległości obszaru plastrowanego oklejanie może być łatwiejsze niż dotychczas. Warto jednak pamiętać, aby mieć również pod ręką taśmy w standardowej formie, a także w specjalnej wersji dla dzieci. Takie przygotowanie sprawi, że dla każdego pacjenta będzie można wybrać najlepszy produkt i osiągnąć dobre efekty terapii.

Taśmy Kinesio

 Kurs Kinesiotaping

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl