Kinesiotaping po urazie - przyśpieszenie powrotu do sprawności
Kinesiotaping po urazie - przyśpieszenie powrotu do sprawności

Kinesiotaping to metoda oddziaływania na tkanki za pomocą specjalnego plastra. Ma ona szerokie zastosowanie w różnych problemach zdrowotnych i dolegliwościach. Często wykorzystywana jest w ortopedii. Przynosi bardzo dobre efekty przy wspomaganiu leczenia najczęściej spotykanych urazów. W drobnych kontuzjach skutkujących tylko siniakami z powodzeniem może stanowić podstawową technikę leczenia.

czytaj całość »
Uniwersalność metody Kinesiotapingu – działanie, zalety, możliwości wykorzystania
Uniwersalność metody Kinesiotapingu – działanie, zalety, możliwości wykorzystania

Kinesiotaping to metoda fizjoterapii i profilaktyki polegająca na wykorzystaniu odpowiednich technik aplikacji specjalnych plastrów. Zdobywa ona nieustannie coraz większe zainteresowanie. Kolorowe plastry widzimy u sportowców, na górskich szlakach u turystów, a nawet u dzieci i niemowląt. Usługę Kinesiotapingu można aktualnie spotkać w większości gabinetów rehabilitacyjnych.

Na czym polega uniwersalność tej metody?

czytaj całość »
Kinesiotaping w rehabilitacji kończyn dolnych u biegaczy
Kinesiotaping w rehabilitacji kończyn dolnych u biegaczy

Coraz bardziej popularne bieganie, staje się przyczyną wielu kontuzji w obrębie kończyn dolnych. Z jednej strony wynika to ze złego przygotowania do biegania przez amatorów – biegaczy, z drugiej strony nieodpowiedni sprzęt i brak kontroli ze strony osoby doświadczonej w tej dziedzinie sportu. Najczęściej do kontuzji dochodzi podczas źle przeprowadzonej rozgrzewki, na skutek zmęczenia po długotrwałym wysiłku lub biegania po twardej nawierzchni. Do najczęściej spotykanych kontuzji w obrębie kończyn dolnych zaliczamy uszkodzenia i urazy w obrębie: ścięgna Achillesa, mięśni podudzia, mięśni czworogłowych i dwugłowych uda oraz mięśni krawieckich. U sprinterów obserwuje się złamania z oderwaniem krętarza małego kolca biodrowego przedniego dolnego, guza kulszowego i guzowatości kości piszczelowej. Bieg przez płotki naraża biegaczy na złamania kości II i III śródstępu. Zastosowanie Kinesiotapingu w przypadku biegaczy ma nie tylko działanie wspomagające szybszy powrót do uprawianej dyscypliny, ale równie ważne działanie profilaktyczne.

czytaj całość »
Aktywny wypoczynek zimową porą? Tylko z KINESIO!
Aktywny wypoczynek zimową porą? Tylko z KINESIO!

Okres zimowy wbrew stereotypom nie dla wszystkich jest czasem lenistwa czy długich wieczorów z książką.
Wielu z nas spędza go bardzo aktywnie na stokach narciarskich, górskich spacerach czy lodowiskach.

Poniższy artykuł ma na celu przedstawienie zagrożeń z którymi możemy się zetknąć planując aktywny wypoczynek np. w górach. Konsekwencjom, które wynikają z nagłej zmiany stylu życia, jak się okazuje możemy zapobiegać.

Nie wiecie w jaki sposób? Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
V Ogólnopolska Konferencja Kinesiotaping 2017
V Ogólnopolska Konferencja Kinesiotaping 2017

Serdecznie zapraszamy na kolejną Konferencję organizowaną przez Kinesio Polska!

W tym roku podejmiemy tematy związane z zastosowaniem Kinesiotapingu między innymi u kobiet w ciąży, w stomatologii, w logopedii, w medycynie estetycznej oraz w terapii zwierząt.

Tym samym zapraszamy nie tylko Fizjoterapeutów, Masażystów, Lekarzy, Logopedów, Neurologopedów i studentów wymienionych specjalności lecz także Zoofizjoterapeuów, Lekarzy Weterynarii, Techników Weterynarii, Osteopatów Zwierzęcych i wszystkich związanych z rehabilitacją zwierząt.

Każdy z uczestników może wybrać najodpowiedniejszy dla siebie pakiet konferencyjny Classic lub Gold.

Gośćmi specjalnym V Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotaping, będą:

dr n. med. Jacek Szwedo - specjalista w zakresie fizjoterapii po operacjach estetycznych w jednej z najlepszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie placówek - Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej.

oraz

Master of Chiropractic Robert Jäger- wszystkim dobrze znany Międzynarodowy Certyfikowany Instruktor Metody Kinesiotaping.

czytaj całość »
Dr Kenzo Kase w Polsce cz.1
Dr Kenzo Kase w Polsce cz.1

Wpis poświęcony kwietniowej wizycie dr Kenzo Kase w Polsce.

Zamieszczona została w nim krótka relacja z pierwszego dnia pobytu dr Kase w naszym kraju, w przebiegu którego miały miejsce cztery wykładowo warsztatowe spotkania w placówkach służby zdrowia.

Dr Kenzo Kase wraz z przedstawicielami Kinesio Polska spotkali się z personelem medycznym:
- Warszawskiego Szpitala Dziecięcego (oddział dziennej rehabilitacji narządu ruchu)
- Centrum Zdrowia Dziecka
- Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach
- Medical Magnus Clinic w Łodzi.

czytaj całość »
Krajowy Fundusz Szkoleniowy
Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).

 

Możesz ubiegać się o fundusze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego! Zobacz co może zaoferować Ci Twój Miejski Urząd pracy.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Zakończenie
Metoda Kinesiotapingu - Zakończenie

          Niniejsza treść nie jest podstawą do rozpoczęcia samodzielnego leczenia i usprawniania za pomocą metody Kinesiotapingu. Artykuł przedstawia tylko niewielki skrawek wielkiego kompleksowego działania terapeutycznego opartego na wiedzy praktycznej i teoretycznej, która nabywana jest wieloletnio (właściwie nieustannie) w połączeniu z edukacją z zakresu samej metody Kinesio Tapingu.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Inne Aplikacje
Metoda Kinesiotapingu - Inne Aplikacje

       Kinesiotaping może w sposób bezpośredni korygować pracę naszego układu ruchowego, tak zwanymi twardymi aplikacjami – korekcjami mechanicznymi, więzadłowymi/ścięgnistymi i funkcjonalnymi, w których napięcie taśmy przekracza 50% oraz korekcjami limfatycznymi, powięziowymi i przestrzennymi, w których napięcie taśmy wynosi do 50%.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Lymphatic
Metoda Kinesiotapingu - Lymphatic

       Kinesio Taping w obrzękach, krwiakach, siniakach i stłuczeniach (Kinesiotaping Lymphatic) – wizualnie najbardziej zjawiskowy. Aplikacje, które w sposób wyraźnie dostrzegalny potwierdzają ich skuteczność.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl